chaunter اسلامی دانشگاه دانشگاه هواشناسی

chaunter: اسلامی دانشگاه دانشگاه هواشناسی ریاست تازه دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد اسلامی هیات امنای دانشگاه آزاد برکناری میرزاده

گت بلاگز وب‌گردی «سلاح مخفی» پوتین در سوریه اینست

مجله آمریکایی فارین پالیسی با پرداختن به بحران سوریه و دخالت روسیه در آن، نوشت ولادیمیر پوتین یک «سلاح مخفی» در سوریه دارد.

«سلاح مخفی» پوتین در سوریه اینست

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، فارین پالیسی در مقاله ای خاطرنشان کرد اعزام حدود هزار جنگجوی مسلمان چچنی از یگان های خاص به سوریه، نشان می دهد مسکو جهت شدت یافتن بازی نظامی در سوریه و یا زیاد کردن نیروهای مستقر در این کشور مصمم هست.

عبارات مهم : اسلحه
نویسنده مقاله افزود دخالت روسیه در سوریه در اغلب محاسبات پیروز بود و پوتین تمام تلاش خود را خواهد کرد که به همین منوال ادامه دهد. از وقت شروع حمله هوایی جنگنده های روسیه به نیابت از نظام بشار اسد، مسکو توانست خسارت های نظام سوریه را کم کردن دهد و آخرهای سال گذشته حلب را بازپس بگیرد.

وی خاطرنشان کرد مسئولان روس بعد از آن از قصد خود جهت کم کردن حضور نظامی در سوریه خبر دادند ولی مسکو با وجود آن که تعدادی از نیروهای روس در شروع سال جاری، سوریه را ترک کردند جهت زیاد کردن گسترده نفوذ خود در آن عزم جدی دارد.

فارین پالیسی توضیح داد که مسئولان روس از توسعه پایگاه های خود در سوریه خبر دادند و اعلام کردند نیروهای نظامی با قراردادهای خاص با مسکو و با نشانه نبرد در سوریه به نیابت از نیروهای نظامی روسیه زیاد کردن خواهند یافت.

نویسنده فارین پالیسی گفت پوتین اسلحه روسی بی سابقه ای را در سوریه به کار برده هست. این اسلحه واحدهای نیروهای خاص ایست که عنصرهای آن را جنگجویان چچنی و اهالی منطقه بحران زده شمال قفقاز تشکیل می دهند.

وی افزود: نقش نیروهای روس در سوریه در اغلب مواقع به حمایت از جنگنده ها منحصر شده است است ولی استقرار این نیروهای چچنی در سوریه نشانگر عوض کردن راهبردی واضح در طولانی مدت هست.

منبع: العالم

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اسلحه | روسیه | سوریه | پوتین | سلاح مخفی | پوتین | سوریه | جنگ سوریه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog