chaunter اسلامی دانشگاه دانشگاه هواشناسی

chaunter: اسلامی دانشگاه دانشگاه هواشناسی ریاست تازه دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد اسلامی هیات امنای دانشگاه آزاد برکناری میرزاده

گت بلاگز وب‌گردی به راحتی مرغ سالم را از فاسد تشخیص دهید

به گفته یک متخصص علوم و صنایع غذایی، باوری کاملا اشتباه در میان بعضی افراد مرسوم است که تصور می‌کنند گوشت مرغ باید مثل برف سفید باشد. همین عنوان زمینه‌ساز ت

به راحتی مرغ سالم را از فاسد تشخیص دهید

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، دکتر آراسب دباغ مقدم افزود: طعم و بوی تلخ بعضی از مرغ هایی که به صورت قطعه بندی شده است یا درسته درون بسته های نایلونی عرضه می شوند نشاندهنده فساد آن ها نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد.

عبارات مهم : تغذیه
دباغ مقدم ادامه داد: این که مرغ در طول دوره پرورش چه خوراک یا داروهایی مصرف کرده باشد و آیا بالانس بین چربی و پروتئین در تغذیه و گوشت مرغ رعایت شده است یا خیر، می تواند بر طعم و بوی گوشت مرغ اثرگذار باشد.

به گفته وی استفاده از پودر ماهی در جیره غذایی مرغ یکی از عواملی است که می تواند طعم و بوی گوشت مرغ را تلخ کند.

این متخصص با اشاره به اینکه تغذیه مرغ تا حدودی روی رنگ آن نیز اثر گذار است گفت: در مجموع عالی ترین رنگ جهت مرغ خام، زرد کهربایی است ولی یک باور کاملا اشتباه خانواده ها این است که تصور می کنند بدن مرغ باید مثل برف سفید باشد. همین عنوان هم زمینه ساز تقلب در بعضی کشتارگاه ها می شود که مرغ ها را جهت سفید و مشتری پسند شدن، مدتی در آب های حاوی درصد بالایی از کلر نگهداری می کنند تا سفید رنگ شوند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی راجع به علت کبودی ران و بال بعضی از مرغ های بسته بندی شده است اظهار کرد: خونمردگی ها و کبودی ها به طور معمول هنگم گرفتن مرغ در مرغداری و حمل و ارسال به کشتارگاه پیش می آید. به عنوان نمونه مرغ زیر دست و پای کارگران مرغداری می ماند و قسمتی از بدنش کبود می شود. بعضی اوقات هم به علت تنظیم نبودن سرعت خط کشتار، این مسئله در کشتارگاه اتفاق می افتد که بهتر است این قسمت ها مصرف نشود. در کشتارگاه هم توصیه می شود این بخش ها به وسیله دکتر دامپزشک از بین بردن شود.

دکتر دباغ مقدم تصریح کرد: بوی محوطه شکمی و زیر بال مرغ جهت مصرف کننده عام می تواند تا حدودی نشان دهنده تازگی یا کهنگی مرغ باشد؛ نباید بوی فساد و گندیدگی از این قسمت ها به مشام برسد.

منبع: سلامت نیوز
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: تغذیه | تنظیم | کشتارگاه | گوشت مرغ | گوشت سالم | گوشت فاسد | مصرف گوشت |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog