chaunter اسلامی دانشگاه دانشگاه هواشناسی

chaunter: اسلامی دانشگاه دانشگاه هواشناسی ریاست تازه دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد اسلامی هیات امنای دانشگاه آزاد برکناری میرزاده

گت بلاگز علمی پزشکی هواشناسی جهت چاره اندیشی شرایط طوفانی دانشگاه آزاد ، سکان ریاست دانشگاه آزاد به چه کسی سپرده می‌شود؟

طوفان تغییرات دانشگاه آزاد اسلامی امروز سکان این مسند را به دست هواشناسی سپرد تا سدی در برابر حوادث احتمالی باشد.

هواشناسی جهت چاره اندیشی شرایط طوفانی دانشگاه آزاد ، سکان ریاست دانشگاه آزاد به چه کسی سپرده می‌شود؟

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهیگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ امروز سوم اردیبهشت ماه 96 در بین میدان شلوغ انتخابات و حواشی آن یکی از بااهمیت ترین اخبار رسانه ها ، عوض کردن ریاست دانشگاه آزاد بود که در نوع خود بازتاب تقریبا گسترده ای پیدا کرده و باز هم حجم انبوهی از گمانه زنی ها را جهت تایید علت مهم این برکناری ایجاد کرد.

حمید میرزاده مدیر دانشگاه آزاد اسلامی که از روزهای نهایی شهریور 1392 سکان هدایت دانشگاه آزاد را به دست گرفته بود امروز و بعد از قریب به سه و سال نیم فعالیت از این مسند کنار رفت؛ در واقع علی اکبر ولایتی مدیر هیئت موسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد طی جلسه ای محرمانه وی را از این سمت برکنار کرد.

عبارات مهم : اسلامی

تحول آموزشی به بهای تغییرات مدیریتی
علی اکبر ولایتی رییس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: این تحولات مورد انتظار به شکل مناسب ساماندهی می شود تا شاهد ارتقای این دانشگاه باشیم چراکه افراد دانش آموخته این دانشگاه همواره افتخارشان این بوده که در دانشگاه آزاد تحصیل کرده اند.
وی ادامه داد: ضمن تقدیر از زحمات مردها جاسبی و میرزاده عصر امروز اعضای هیئت امنا بعد از بحث و بررسی فراوان رای گیری کردند و بنا به تصمیم اکثریت اعضا مقرر شد حمید میرزاده مدیر فعلی دانشگاه طی یک هفته از ریاست استعفا دهد و در غیر اینصورت او خود بخود برکنار خواهد شد.
وی تصریح کرد: مردها جاسبی و میرزاده در این مدت زحمات فراوانی کشیدند، ولی باید افرادی تصدی این دانشگاه را در دست گیرند که از ظرفیت عظیم این مرکز آموزشی که متعلق به مردم و نظام است استفاده و استعدادهای بالقوه را به بالفعل تبدیل کنند.
هواشناسی جهت چاره اندیشی شرایط طوفانی دانشگاه آزاد
علی محمدنوریان امروز با رأی اکثریت آرای اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد و با حکم علی اکبر ولایتی مدیر هیأت مؤسس و مدیر هیأت امنای این دانشگاه به عنوان سرپرست موقت دانشگاه آزاد منصوب شد.
وی متولد سال 1327 و دارای سوابق تحصیلی دکتری مهندسی برق، یکسان دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه ولز انگلستان (C)، کارشناسی ارشد مهندسی برق، دانشگاه کاردیف انگلستان، کارشناسی ارشد مدیریت دولتی و رده یک هواشناسی (بالاتر از لیسانس)، کارشناسی فیزیک کاربردی، دانشگاه صنعتی شریف پایتخت کشور عزیزمان ایران است.
سرپرست تازه دانشگاه آزاد دارای سمت هایی نظیر قائم مقام وزیر راه وشهرسازی در امور هواشناسی و هوانوردی، مشاور مدیر جمهور در امور هواشناسی و تغییرات اقلیمی، قائم مقام معاون مدیر جمهور و رییس شرکت حفاظت محیط زیست، قائم مقام وزیر راه و ترابری، معاون وزیر راه و ترابری و مدیر شرکت هواشناسی کشور، معاون وزیر راه و ترابری و مدیر شرکت هواپیمایی کشوری (دو دوره)، عضو و مدیر هیات مدیره هواپیمایی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران (دو دوره)، مدیر هیات مدیره شرکت فرودگاه های کشور بوده است همچنین به عنوان معاون اول شرکت هواشناسی جهانی (WMO)، معاون دوم شرکت هواشناسی جهانی (WMO)، عضو شورای اجرایی شرکت هواشناسی جهانی (WMO) و نماینده دائم جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در شرکت هواشناسی جهانی (WMO) فعالیت کرده است.
نوریان در اسفندماه سال 93 دبیر هیات موسس دانشگاه آزاد شد و از جمله کارها علمی داخلی وی می توان به ریاست انجمن هواشناسی، نایب رئیسی انجمن ژئوفیزیک، عضویت دائم انجمن علوم و فنون دریایی و عضویت دائم انجمن فیزیک کشور عزیزمان ایران اشاره کرد.
مهرتایید مدیران بر کارنامه عملکردی نوریان
علی آهون منش رییس دانشگاه غیر انتفاعی و موسسات غیردولتی با اشاره به سوابق اجرایی علی نوریان سرپرست موقت دانشگاه آزاد اسلامی اظهارکرد: وی فردی انقلابی و متعهد و آگاه به امور اجرایی است و در سمت های متفاوت فعالیت و کارنامه خوبی از خود برجای گذاشته است.
وی با اشاره به کارها ارزشمند نوریان در پست های ریاستی سابق خود، بیان کرد: فعالیت های ارزشمند جهت بزرگراه های کشور و برنامه ریزی در این زمینه همچنین جلوگیری از بخش اعظم خسارات ناشی از سیل به علت هشدارهای به موقع شرکت هواشناسی از جمله کارنامه درخشان سرپرست تازه دانشگاه آزاد است.
آهون منش گفت: نوریان عضو هیات علمی دانشگاه شمال است و علاوه بر کارهای اجرایی به تربیت دانشجویان و آینده سازان این کشور می پردازد و بسیاری از شاگردانش مسئولیت های مختلفی را در کشورعهده دارهستند.
با وجود گمانه زنی ها و هجمه های وارد بر عملکرد ریاست سابق این دانشگاه و بیانات مسئولان مربوطه به این حوزه باید دید دانشگاه آزاد اسلامی مسیر علمی خود را چگونه طی خواهد کرد و شائبه های مطرح شده است تا چه حد صحت داشته است؟
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اسلامی | دانشگاه | دانشگاه | هواشناسی | ریاست تازه دانشگاه آزاد | دانشگاه آزاد اسلامی | هیات امنای دانشگاه آزاد | برکناری میرزاده

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog